VÍKEND VE ZNAMENÍ JASNÝCH VÝHER, ALE I SMOLNÝCH ZTRÁT

24.10.2023 20:58

Každé naše družstvo napsalo rozdílný příběh. Jednoznačná a hladká vítězství zaznamenal náš B-tým. C-tým zaznamenal těsnou prohru, ale i jednoznačné vítězství, za to naše "áčko" sehrálo dvě strhující a neuvěřitelná utkání.

Až na utkání, které se odehrálo v sobotu ráno, jsme byli nuceni odehrát všechna utkání tohoto víkendu v Havířově z důvodu výstavy, která se konala v neděli na Černé Louce.

Ženy si chtěly napravit svou reputaci s Moravským Krumlovem. Toto utkání se nakonec neodehrálo, jelikož den před utkáním se hosté omluvili z důvodu nemoci. Stolně tenisové regule nedovolují odklad utkání, a proto naše ženy kontumačně zvítězily a připsaly si tři body do tabulky.

Dvě smolné remízy s Kopřivnicí a Novým Jičínem, to jsou výsledky našeho "áčka". Naši kluci nedokázali dvakrát dotáhnout komfortní vedení do zdárného konce. S Kopřivnicí vedli 8:3 a s Novým Jičínem 8:4. "Když jsme s Kopřivnicí vedli 8:3 a poté 9:4, tak si podle mě nikdo nepředstavil, že můžeme ještě remizovat, a to byla chyba. Druhý den jsme tento scénář měli v hlavách a několikrát jsme si říkali, ať se to zas nestane. Stalo se. Pořád to nedokážu pochopit, ale v dalších kolech se budeme snažit tyto dvě zaváhání napravit." konstatoval Michal Henžel. I přes tyto remízy si A-tým drží druhou příčku, hned za 100 % Havířovem.

Na druhou stranu "béčko" dál drtí své soupeře. Kluci si připsali jasné výhry 10:0 nad Chvalíkovicemi a 10:1 nad Bílovcem. Jediný bod ztratil Radek Foldyna. V sestavě poprvé chyběl někdo z našeho čtyřlístku, Jakub Volný totiž dostal možnost startovat ve 2. lize za TTC Ostrava 2016. Místo Kuby nastoupil poprvé v krajské soutěži Daniel Drozd. "Uběhlý víkend nám vyšel skvěle. Ukázala se kvalita a síla našeho družstva. Oba zápasy dopadly lépe, než jsme doufali. Chtěl bych poděkovat Danielu Drozdovi, který zastoupil Kubu Volného, za bojovnost a skvělý výkon. Doufám, že v takovém tempu budeme pokračovat i nadále." zhodnotil uplynulý víkend Ondřej Kus.

Překvapivě blízko výhře bylo i naše "céčko". V sobotním utkání těsně prohrálo 8:10 nad Třincem. Při tomto utkání si svou premiéru v krajských soutěží odbyl Jakub Lysek, který rovnou zaznamenal vítězství nad Milanem Weberem, který dělal našim klukům velké problémy svým servisem a atypickou hrou. Druhý den si kluci poradili s Bohumínem a připsali si vítězství 10:2. I díky této výhře si drží místo uprostřed tabulky.

2. LŽ "C": SK-SVINOV 10:0 wo TT Moravský Krumlov "C"

DIVIZE: SK-SVINOV "A" 9:9 ASK Tatra Kopřivnice (Čtyřhry 1/1, Henžel 2/2, Michalčík 1/3, Przybyla 3/1, Skulina 2/2)

DIVIZE: SK-SVINOV "A" 9:9 KST Nový Jičín "C" (Čtyřhry 2/0, Henžel 1/3, Michalčík 0/4, Przybyla 3/1, Skulina 3/1)

Ks. II. "A": SK-SVINOV "B" 10:0 TJ Sokol Chvalíkovice (Čtyřhry 2/0, Drozd 2/0, Foldyna 2/0, Kus 2/0, Theodor 2/0)